خرید اتریوم کلاسیک etc

خرید اتریوم کلاسیک

خرید اتریوم کلاسیک
خرید اتریوم کلاسیک
خرید اتریوم کلاسیک با بهترین قیمت از برترین صرافی ایران خرید مطمئن و واریز در سریع ترین زمان. در یکی دیگر از نوشته های سایت ارزجاب با معرفی تخصصی و کاربردی رمز ارز محبوب اتریوم کلاسیک با شما عزیزان همراه هستیم. اتریوم کلاسیک یکی از ارزهای دیجیتال با آینده‌ای روشن است که سرمایه‌گذاری و نگهداری از آن کاملاً ساده است. افزایش قیمت و پایداری این ارز رمزنگاری‌شده، به تعداد خریداران ETC و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) در بستر بلاکچین اتریوم کلاسیک بستگی دارد.

خرید اتریوم کلاسیک etc

خرید اتریوم کلاسیک etc
خرید اتریوم کلاسیک etc
اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) را می‌توان یک شاخه از اتریوم دانست. افرادی که مخالف فورک سخت (Hard Fork) اتریوم بودند تصمیم به ماندن در بلاکچین اولیه اتریوم گرفتند و آن را اتریوم کلاسیک نامیدند. ETC نام اختصاری کوین اتریوم کلاسیک است. قیمت اتریوم کلاسیک از اتریوم بسیار کمتر است اما این موضوع به هیچ وجه به معنی عدم آینده روشن برای اتریوم کلاسیک نیست. با توجه به تفاوت قیمتی که نسبت به اتریوم دارد، برخی کاربران به دنبال خرید اتریوم کلاسیک هستند. اتریوم کلاسیک یک فورک از اتریوم است. در ابتدا تنها یک اتریوم وجود داشت. اما در سال ۲۰۱۶ یک فورک از آن به وجود آمد. فورک جدید اتریوم، و قبلی اتریوم کلاسیک نام گرفت. این فورک به دنبال هک شدن اتریوم در ژوئن سال 2016 اتفاق افتاد، زمانی که 50 میلیون دلار سرمایه به سرقت رفت. این فورک با هدف برگرداندن وجوه دزدیده شده به صاحبان اصلی آنها، بر اساس تاریخچه یا سوابق حساب‌ها قبل از رخ دادن هک انجام شد. ز هست که شما یک کیف پول داشته باشید پیشنهاد ما کیف پول تراست والت هست که در لینک زیر اموزش نصب نحوه دریافت و ارسال ارز دیجیتال را برای شما جمع اوری نموده ایم. اموزش نصب تراست والت کامل و ساده بعد از اینکه ما یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشیم میتوانیم از صرافی های داخل ایران اتریوم کلاسیک  را خرید کرده و به کیف پول خود انتقال دهیم برای خرید ارز دیجیتال  در سایت زیر ثبت نام کنید خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک 
اتریوم کلاسیک(به انگلیسی: Ethereum Classic؛ نماد: ETC) یک ارز دیجیتال رمزپایه یا رمزنگاری شده است. ارز اتریوم کلاسیک در واقع یک کوین قابل استخراج است. کوین های قابل استخراج به عنوان پاداش به اشخاص نگهدارنده شبکه آن کوین ها تعلق می گیرند.

اتریم کلاسیک

آتریوم کلاسیک یک پلت فرم محاسباتی توزیع شده مبتنی بر بلاک چین متن باز و دارای قابلیت قرارداد (برنامه‌نویسی) هوشمند است. از نسخه اصلاح شده اجماع ناکاموتو از طریق انتقال حالت مبتنی بر معامله که در یک ماشین مجازی عمومی آتریوم اجرا می‌شود پشتیبانی می‌کند. آتریوم کلاسیک تاریخچه اصلی و بدون تغییر شبکه آتریوم را حفظ می‌کند. شبکه اصلی پروژه آتریوم در ابتدا از طریق مرز در تاریخ ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۵ منتشر شد. با این وجود، به دلیل هک شدن یک پروژه شخص ثالث، بنیاد آتریوم در ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۶ نسخه جدیدی از شبکه اصلی آتریوم را ایجاد کرد با تغییر وضعیت نامنظمی که پاک شد سرقت DAO از تاریخ بلاک چین آتریوم. بنیاد آتریوم علامت تجاری آنها را در نسخه جدید و تغییر یافته بلاک چین آتریوم اعمال کرد. نسخه قدیمی و بدون تغییر آتریوم تغییر نام یافت و به عنوان آتریوم کلاسیک ادامه یافت. اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) از طریق یک فورک سخت از بلاک چین اتریوم (Ethereum) به وجود آمد. اتریوم تنها یک رمزارز ساده نیست و پلتفرمی برای کدنویسی، تولید و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و هم چنین قراردادهای هوشمند (Smart Contract) محسوب می‌شود. پس از گذشت ۲ سال از عرضه پلتفرم اتریوم، کمپین The DAO معرفی شد. هدف «سازمان نامتمرکز خودگردان» (Decentralized Autonomous Organization=DAO) جمع آوری سرمایه برای پروژه‌های رمزارزی نامتمرکز بود. این سازمان معلق به مکان جغرافیایی خاصی نبود، رهبر نداشت و کارمندی در آن مشغول به کار نبود؛ در این سازمان تنها سرمایه گذاران مستقل نقش اصلی را ایفا می‌کردند پلتفرم اتریوم حول محور استفاده از قراردادهای هوشمند است. برای کسانی که نمی‌دانند قرارداد هوشمند چیست، در واقع توافقنامه‌های قابل برنامه‌ریزی بین دو یا چند طرف است. این بدان معناست که پول می‌تواند از یک طرف به طرف دیگر بدون نیاز به واسطه مورد اعتماد منتقل شود.

آینده اتریوم کلاسیک

  علی رغم تفاوت قیمت و جایگاه شدیدی که این دو ارز با هم دارند، میزان سود دهی هر دو تقریبا برابر است. علاوه بر این در موارد بسیار دیگری هم این دو ارز شباهت دارند. اما قدرت و اعتباری که اتریوم در این سال ها برای خودش مهیا کرده، جایگاه و قیمت آن را بسیار بالاتر از اتریوم کلاسیک کرده است. اتریوم کلاسیک ممکن است در 5 سال آینده به مراحل و موفقیت‌های جدیدتری دست یابد. ممکن است به یکی از 10 رمزارز برتر جهان تبدیل شود و همچنین با لیدر رمزارزها (بیت کوین) رقابت تنگاتنگی داشته باشد. کارشناسان عقیده دارند بازار فعلا منتظر است اما دو سناریو برای آینده بازار محتمل است، ممکن است یک خبر فاندامنتال خوب به بازار برسد و این سقف شکسته شود و به سمت اهداف بالا برویم و ممکن است اصلاح ادامه داشته باشد و بیت‌کوین در کانال ۵۰ هزار دلار به سمت پایین حرکت کند. این رمز ارز به گفته بسیاری از کارشناسان آینده خوبی دارد و می‌ تواند در بازار رمز ارزها حرف ‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. طرفداران متعصب رمز ارز اتریوم کلاسیک تحلیل کرده اند حتی چنانچه قیمت اتریوم به صفر هم برسد افراد زیادی از آن استفاده می‌ کنند، چرا که قابلیت قراردادهای هوشمند را دارد و روی ماشین تورینگ بین المللی فعالیت می ‌کند. البته کارشناسان بسیار این طور بیان کرده اند که این رمز ارز نوسانات زیادی را تجربه خواهد کرد ولی به صورت کلی سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز در بلند مدت سوددهی بسیار بالایی خواهد داشت.

هدف اتریوم کلاسیک

در وهله اول باید بدانید که DAO چیست. این واژه مخفف عبارت Decentralised Autonomous Organisation و به معنی سازمان خودگردان غیرمتمرکز است. DAO نوعی قرارداد هوشمند است که هدف بسیار پیچیده‌ای را دنبال می‌کند، توسعه دهندگان برنامه داشتند که با استفاده از این قرارداد هوشمند، پول زیادی به دست آورند و آن را به توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی که اتریوم در آینده می‌سازد، اختصاص دهند. این ایده بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما اجرایی کردن آن کار چندان ساده‌ای نبود! کاربران برای استفاده از DAO باید توکن‌های این قرارداد را خریداری می‌کردند، این توکن‌ها تنها با اتر قابل خریداری هستند و کاربرانی که توکن خریداری کرده‌اند، می‌توانند نظر دهند که سرمایه موجود در DAO به کدام یک از Dappها (اگ‌های غیرمتمرکز) اختصاص داده شود. توسعه دهندگان Dappها برای ورود به DAO ابتدا باید از کارشناسان و متخصصین شبکه اتریوم، تایید بگیرند. بعد از آن وارد نظرسنجی DAO می‌شود. اگر دست کم ۲۰% از کاربران با توسعه برنامه مورد نظر موافقت کنند، به آن بودجه اختصاص داده می‌شود و می‌تواند کار خود را ادامه دهد. Ethereum Classic جهت اجرای کدهای مختلف در ماشین مجازی اتریوم در تاریخ 25 اکتبر 2016 یک هارد فورک فنی را پشت سر گذاشت تا بتواند حملات DDoS را کاهش دهد. از سوی دیگر هارد فورکی که اوایل سال 2017 میلادی رخ داد توانست با موفقیت بمب سختی یا همان Difficulty Bomb را به تأخیر بیندازد. با فعال شدن این بمب سختی در شبکه اتریوم، سختی استخراج با افزایش بسیار زیادی همراه شده و عملاً فرآیند استخراج به شدت ناکارآمد و بدون سود می‌شود. با همه توضیحات بیان شده پروژه Ethereum Classic به طور رسمی توسط بنیاد اتریوم پشتیبانی نمی شود. لازم به ذکر است پروژه در تاریخ 29 ژوئن 2017 در حساب توییتری خود بیانیه عمومی را صادر کرد و در آن اظهار داشت که دامنه وب سایت کیف پول اتریوم کلاسیک به خطر افتاده است. تیم Ethereum Classic در این زمینه با Cloudflare همکاری کرد تا هشداری را برای کاربران صادر کند و آنها را از حملات فیشینگ روی دامنه مطلع سازد. در ژانویه سال 2019 میلادی نیز اتریوم کلاسیک در معرض حملات Double-Spending قرار داشت. تفاوت زیادی بین اتریوم کلاسیک و اتریوم وجود ندارد. هر دو پلتفرم قراردادهای هوشمند هستند که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را ایجاد کنند.
رمز ارز اتریوم کلاسیک
براساس جستجو در بلاک‌های ارزدیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC)، آپدیت جدید را بر روی شبکه‌ی خود جایگزین کرد که استخراج آن در آینده پایدار‌تر شود. یکی از مشکلاتی که گریبان‌گیر استخراج کنندگان اتریوم کلاسیک می‌باشد مشکل «انفجار سختی» می‌باشد. در طی چند ماه گذشته شک و تردید‌های زیادی در باب استخراج‌کننده‌گان اتریوم کلاسیک رخ داده است که بعضی‌ها بر این باورند با افزایش سختی استخراج اتریوم را غیرممکن می‌کند. این مشکل در شبکه‌ی اتریوم کلاسیک «انفجار سختی» نامیده‌ می‌شود. این فورک به صورت غیررسمی ECIP-1041 نامیده می‌شود که از بلاک ۵,۹۰۰,۰۰۰ به بعد مشکل «انفجار سختی» را از شبکه‌ی اتریوم کلاسیک حذف می‌کند. این مشکل جزئی از سورس کد اصلیِ اتریوم اصلی بوده است که سختی شبکه را به حدی می‌رساند که شبکه بسیار آهسته می‌شود؛ در نتیجه باعث ایجاد نیاز به الگوریتم اثبات سهام(PoS) می‌شود. این ویژگی به طور معمول عصر یخبندان اتریوم نامیده می‌شود زیرا اساساً اعتبار سنجی بلاک را «فریز» می‌کند. اتریوم کلاسیک هاردفورک (Hardfork) اتریوم در سال ۲۰۱۶ می‌باشد که بعد از عدم توافق بر سر هکِ DAO به وقوع پیوست. پروتوکل ECIP-1041 نه منجر به ایجاد ایردراپ نه توکن جدید می‌شود. در اکتبر ۲۰۱۷ بنیان اتریوم مسئله‌ی «انفجار سختی» را یک سال به تعویق انداخت؛ زیرا بنیان‌گذاران، زمینه‌ی لازم برای انتقال به الگوریتم Caspar، الگوریتم اثبات سهام (Pos) را فراهم می‌کنند. اگر روزی شبکه‌ی اتریوم به سمت اثبات سهام برده شود (با توجه به گزارشات همچین قصدی تا الان وجود نداشته است) امید بر این است که بخش قابل توجهی از قدرت هش را به استخراج اتریوم به شکل فعلی آن اختصاص دهد. مجادلات میان الگوریتم‌های اثبات کار و اثبات سهام بین جامعه‌ی ارز‌های دیجیتال ادامه دارد؛ هفته‌ی گذشته یک محقق برزیلی محاسبه کرد برای یک حمله‌ی ۵۱ درصدی فقط به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک ۵۵ میلیون دلار هزینه لازم است. محققین هنوز بر این باورند که استفاده از الگوریتم اثبات سهام در برابر اثبات کار موثرتر و مقاوم‌تر نسبت به حملات ۵۱ درصدی می‌باشد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *