آینده ریپل: اموزش خرید ریپل

آینده ریپل

آینده ریپل
آینده ریپل
ریپل یک ارز دیجیتال با علامت xrp می باشد.که دارای شبکه ازاد است و در آن پول مبادله میگردد.هدف ریپل ایجاد شبکه ای ازاد و رهایی از سیستم های بانکی مانند دستگاه های پوز کارت های اعتباری و پول های کاغذی می باشد.با ما همراه باشید تا در سایت ارزجاب در یک مقاله کامل با تمام جزییات ریپل اشنا شویم.   قیمت ریپل با نماد اختصاصی XRP در حال حاضر پس از سقوط  خود در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد، روند کم نوسانی را تجربه می کند. با این وضعیت ، احتمالاً قیمت این رمزارز روندی افزایشی خواهد داشت.   در حالی که هدف تئوری ریپل تا ۳۵ درصد ادامه دارد و قیمت XRP ممکن است به ترتیب تا سطح ۱۶۲ درصد و ۲۰۰ درصدی سطح فیبوناچی افزایش یافته و به ترتیب در ۱.۶۵ و ۱.۷۶ دلار توقف کند. پیش بینی قیمت ارز دیجیتال ریپل به همراه تحلیل تکنیکال بنابراین ، سطح مقاومت بعدی ۱.۶۵ و ۱.۷۶ دلار است. این سطح به ترتیب در محدوده ۱۶۲ و ۲۰۰ درصدی فیبوناچی اکستنشن است. از طرف دیگر ، اگر سطح حمایت ۱.۲۲ دلار شکسته شود ، می توان انتظار داشت که ۵ درصد کاهش قیمت تا حمایت ۱.۱۶ دلار داشته باشد. ریپل با نماد اختصاری XRP یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۳.۱۶ میلیارد دلار، در رتبه ۴ بازار قرار داشته و سهم ۲.۹۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۱.۳۹ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۴,۲۸۰ تومان معادل ۳۳,۷۷۳ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸.۰۵ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۲.۴۱% افزایش یافته است. بالاترین قیمت ریپل در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۶(۰۷ January 2018) معادل ۳.۳۷ دلار بوده که همینک %۵۸.۸۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش ریپل ۴۵.۴ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن ریپل معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۲.۶۲ از حجم معاملات روزانه است.  

ارز دیجیتال ریپل

ارز دیجیتال ریپل
ارز دیجیتال ریپل
ارز دیجیتال XRP، یک دارایی دیجیتال است که توسط شرکت ریپل ساخته و عرضه شده است. در زمان نگارش این مقاله، این ارز دیجیتال در رده سوم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. همانطور که گفتیم XRP در حال حاضر فقط روی یکی از محصولات ریپل یعنی xRapid کاربرد دارد. ارز XRP استخراج نمی‌شود. تمام ۱۰۰ میلیارد واحد آن در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت ریپل صادر شد. در آن زمان، حدود ۲۰ میلیارد واحد از تمام توکن‌‌ها به بنیان‌گذاران این شرکت رسید و ۸۰ درصد باقیمانده توسط شرکت در یک سپرده غیرمتمرکز نگهداری شد تا آرام آرام به بازار تزریق شود. هر ماه ۱ میلیارد واحد XRP به بازار تزریق می‌شود. ارز دیجیتال XRP روی یک دفتر کل توزیع شده به نام ایکس‌آر‌پی لجر (XRP Ledger) منتقل می‌شود. تراکنش‌های این ارز دیجیتال توسط نودهایی که روی این دفتر کل قرار دارند، تایید می‌شوند. از مزیت‌های XRP می‌توان به سرعت تراکنش‌های فوق‌العاده بالا و کارمزدهای به شدت پایین اشاره کرد. در حال حاضر تکمیل شدن هر تراکنش ریپل فقط حدود ۴ ثانیه طول می‌کشد و می‌توان میلیون‌ها دلار پول را فقط با چند دلار کارمزد انتقال داد.

آینده ریپل بعد از شکایت

آینده ریپل بعد از شکایت
آینده ریپل بعد از شکایت
XRP برای اینکه به عنوان کالا پذیرفته شود جنگیده است و ظاهرا این امر به عنوان برگ برنده ای در دنیای ارز دیجیتال می باشد که باعث می شود این ارز از قیمت کنونی خود فراتر رود. اما یکی از مشکلات در واقع وضعیت دارایی واقعی شرکت آن است که آیا جزو کالا محسوب می شود یا خیر؟ وضعیت XRP نیز هنوز هم جای بحث دارد، اما پس از اینکه کمیسیون معاملات آنی کالاها اتریوم را به عنوان کالا معرفی کرد، این سوال پیش آمد که آیا XRP نیز کالا است. برخی از طرفداران ریپل معتقدند اگر XRP به عنوان کالا معرفی شود، قیمت این ارز به ۵۸۹ دلار می رسد. البته این پیش بینی بدون هیچ شواهدی که آن را تایید کند بیان شده است و منطقی به نظر نمی رسد. برخی نیز معتقدند قیمت XRP حتی بالاتر از ۵۰۰ دلار خواهد رفت. Jungle Inc یکی از افراد طرفداران XRP معتقد است، با توجه به اینکه شرکت های پرداخت بین المللی در آینده از XRP استفاده خواهند کرد، قیمت این ارز به ۶۹۲ دلار افزایش یابد. اخیرا مشخص شد که هر روز در سراسر جهان حدود ۱۰ تریلیون دلار پردازش می شود. Jungle Inc معتقد است اگر این میزان پول به XRP راه یابد و از این ارز برای نقل و انتقالات استفاده شود، قیمت این دارایی به ۷۰۰ دلار افزایش می یابد.

XRP_Anderson

یکی از کاربران توئیتر در این باره عنوان کرده است: من فقط منتظر هستم ببینم پیش بینی قیمت ۶۹۲ دلاری Jungle Inc به حقیقت می پیوندد یا خیر. راستش را بخواهید، ابتدا فکر می کردم که او دیوانه است. اما، حالا دیگر فکر نمی کنم که او دیوانه باشد. با این حال ، در حال حاضر ، داشتن XRP یک ریسک بالقوه است، زیرا ممکن است این دارایی همچنان به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده در نظر گرفته شود. شرکت ریپل بارها در دادگاه بر سر این موضوع بحث داشته است که این دارایی دیجیتال به هیچ وجه اوراق بهادار نیست و باید خارج از محدوده کمیسیون بورس و اوراق بهادار قرار گیرد. ریپل همچنان درگیر دادگاه است تا وضعیت کوین آن را مشخص کند. در حال حاضر هیچ بیانیه رسمی از سمت دادگاه در خصوص این کوین منتشر نشده است. این شرکت به دنبال محافظت از خود در برابر شکایت های سرمایه گذاران اولیه است که مدعی هستند، XRP با وعده سودهای آتی به آنها وعده داده شده است. در حقیقت، اگر XRP در آینده ای نزدیک توسط دادگاه آمریکا به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود، احتمالاً پیش از آنکه فومو ایجاد شود، قیمت این ارز به 500 دلار خواهد رسید.  

قیمت ریپل بعد از شکایت

قیمت ریپل بعد از شکایت
قیمت ریپل بعد از شکایت
به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، ریپل به دادگاه فرا خوانده و به همین علت با کاهش چشمگیر قیمت مواجه شد. علت شکایت این موضوع بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ریپل را متهم کرده که از سال ۲۰۱۳ در حال فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده و بدون مجوز به ارزش ۱٫۸ میلیارد دلار بوده است. برد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل و کریس لارسن،‌ از بنیان‌گذاران این شرکت، از جمله دیگر افرادی هستند که کمیسیون بورس آمریکا از آنها شکایت کرده است. در بخشی از متن شکایت آمده است: همان‌طور که اشاره شد، دادگاه عالی کشور در قانون هاوی (Howey) سال ۱۹۴۶ به‌روشنی بیان کرده است که تعریف اینکه آیا یک ابزار خاص، نوعی قرارداد سرمایه‌گذاری و به تبع آن اوراق بهادار به شمار می‌رود یا نه، تعریفی کاملا پویاست و نمی‌توان آن را اصل ثابت در نظر گرفت. چنین ابزاری می‌تواند پاسخگوی طرح‌های بی‌شمار و متنوعی باشد که افرادی آنها را ایجاد کرده‌اند که با وعده سود به‌دنبال بهره‌برداری از پول دیگران هستند. در طول مدت عرضه، XRP یک قرارداد سرمایه‌گذاری بوده است و از همین رو، اوراق بهادار (عرضه‌شده) هدف ملزومات قانونی ارائه‌شده در قوانین فدرال اوراق بهادار است. ریپل با بیان اینکه اتهامات واردشده صحیح نیست، این توضیحات را ارائه داد: دارندگان XRP در سود ریپل سهیم نیستند و سود سهام دریافت نمی‌کنند. همچنین حق رأی یا حقوق تجاری دیگری (در ریپل) ندارند. از زمان طرح این اتهامات، قیمت ریپل به‌شدت کاهش یافت و از ۰٫۶ دلار به کمتر از ۰٫۲ دلار (بیش از ۶۰ درصد کاهش) رسیده بود. دادگاه برگزار شد و به بررسی موضوع و دفاعیات هر دو طرف پرداخت و در نهایت این ریپل بود که برنده دادگاه و از اتهامات وارده تبرئه شد.

اولین پیروزی ریپل

دادگاه با درخواست وکلای شرکت ریپل لبز برای دسترسی به اسناد داخلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) که در آنها به ریپل و رویکرد کمیسیون نسبت به تعریف ارزهای دیجیتال اشاره شده است، موافقت کرده است. به‌گفته بسیاری، این اولین پیروزی بزرگ ریپل در روند رسیدگی به پرونده است.

آینده ارز دیجیتال xrp

تعدادی از بزرگترین نامهای بخش سرمایه گذاری از ریپل حمایت کرده اند که نشان می دهد که بسیاری به پیش بینی قوی ریپل اعتقاد دارند. سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که سرمایه آنها در دارایی درست قرار گرفته است که از حمایت چنین افراد قدرتمند و برجسته ای برخوردار شده است. ریپل با ارز دیجیتال خود یعنی XRP متفاوت است. هدف از ایجاد پروتکل ریپل، سریع شدن و کاهش کارمزد هزینه های انتقال و انجام معاملات بین موسسات مالی بزرگ و بانک ها بوده که در نوع خود انقلابی به شمار می آید. با وجود تمام انتقاداتی که به سیاست های این شرکت وارد است، اما جای رشد و پیشرفت برای آن کماکان وجود دارد. رمزارز XRPکه ارز رمزنگاری شده واقعی است، توکنی است که در شبکه Ripple برای تسهیل انتقال پول بین ارزهای مختلف استفاده می شود. سیستم های تسویه حساب موجود معمولاً از دلار آمریکا به عنوان واحد پولی مشترک برای تبدیل بین ارزهای دیگر استفاده می کنند.

نتیجه دادگاه ریپل

نتیجه دادگاه ریپل
نتیجه دادگاه ریپل
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC شکایت اصلاح شده ای را علیه Ripple ارائه داده و از ادعای خود مبنی بر اینکه XRP یک اوراق بهادار ثبت نشده است ، کناره گیری کرده است. ریپل صحت این شکایات را انکار کرده است. مانیگرام ارتباط خود را با ریپل قطع کرده است. همچنان بیانیه های جدید SEC و Ripple پرونده را به جلو سوق می دهد ، روند دادرسی در مورد اوراق بهادار و در حال انجام ریپل همچنان در حال پیشبرد است.

نتیجه ی دادگاه ریپل

پرونده شکایت اصلاح شده توسط SEC دسامبر گذشته ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهاماتی را علیه ریپل مطرح کرد و ادعا کرد که فروش توکن XRP به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده است. در تاریخ 18 فوریه ، SEC شکایت اصلاح شده ای را علیه ریپل تنظیم کرد. این شکایت شامل چندین جزئیات و ادعای جدید است. جرمی هوگان ، وکیل ریپل ، برخی از این تغییرات را بیان کرده است. وی خاطرنشان کرد که SEC باید اعلام کند که نه تنها XRP امنیت دارد ، بلکه مدیران XRP می دانستند که فروش دارایی اشتباه است و SEC بدون توجه به این مساله ، فروش را آغاز کردند. به همین ترتیب ، SEC بند 110 را اضافه کرده است که ادعا می کند کریس لارسن و برد گارلینگهاوس مدیران Ripple “هر دو نقش مهمی در مذاکره و تأیید فروش سازمانی و سایر پیشنهادات و فروش XRP به سرمایه گذاران نهادی داشته اند.” هوگان همچنین توجه خود را به بند 186 جلب کرد که می گوید فروش XRP هم در داخل و هم در خارج از ایالات متحده انجام شده است. و می گوید که SEC برای اثبات این اتهامات صلاحیت قانونی ندارد.

پاسخ ریپل به شکوایه ها

پاسخ ریپل به شکوایه ها
پاسخ ریپل به شکوایه ها
در 21 فوریه ، مشاور حقوقی ریپل ، استوارت آلدروتی ، به ادعاهای جدید پاسخ داد و اظهار داشت که از نظر قانونی تغییرات اندکی تغییر کرده است. در جای دیگر ، رئیس سابق SEC و وکیل ریپل ، مری جو وایت ، در رسانه ها از ریپل دفاع کرده و اظهار داشته است که SEC “از نظر قانونی و واقعی اشتباه کرده است.” وی اظهار داشت که به دلیل اینکه SEC سالها این شکوایه ها را مطرح نکرده است احتمال دارد این پرونده با شکست روبرو شود. وایت همچنین اظهار داشت که پرونده دادگاه می تواند در اوایل ماه اکتبر با یک حکم مختصر حل شود یا اگر دو طرف قبل از آن به توافق برسند ، در یک تاریخ زودتر همه مشکلات بر طرف شود.

قطع همکاری مانی گرام

در پاسخ به این تحولات قانونی ، MoneyGram رابطه خود را با Ripple قطع کرده است. این شرکت می گوید که “به دلیل عدم اطمینان در مورد دادخواهی مداوم آنها با SEC” معاملات خود را در سیستم عامل Ripple متوقف کرده است. در سال 2019 ،ریپل 50 میلیون دلار در مشارکت با MoneyGram سرمایه گذاری کرد و شرکت های دیگر را برای این همکاری تشویق کرد. در حال حاضر ، MoneyGram یکی از اولین شرکایی است که به صراحت رابطه خود را با Ripple قطع کرده است ، اگرچه صرافی های زیادی توکن XRP را به طور موقت از لیست خارج کردند. باید دید که آیا این پرونده باعث تفرقه بیشتر خواهد شد یا خیر.

تاریخ های دادگاه ریپل

تاریخ های دادگاه ریپل
تاریخ های دادگاه ریپل
پرونده ریپل و کمیسیون بورس آمریکا هنوز بسته نشده است و کماکان ادامه دارد. بیایید تا تاریخ‌های مقرر مشخص شده را با هم بررسی کنیم. گفتنی‌ست تا زمان نگارش این خبر، هیچ جلسه یا کنفرانسی در رابطه با هیچ‌یک از موارد زیر برگزار نشده و اطلاعاتی در دسترس نیست. 13 مه 2021 اقدام ریپل بر علیه کمیسیون بورس که با دعوی ریپل مبنی بر عدم وجود اخطار عادلانه و تشریفات صحیح قانونی مخالفت کرده است. 14 مه 2021 اقدام کمیسیون بورس بر علیه درخواست برد گارلینگهاوس و کریس لارسن برای رد شکایت. 14 مه 2021 پاسخ ریپل به اقدام کمیسیون بورس برای دوباره بررسی کردن مدارک مبنی بر توصیه‌های قانونی به ریپل در رابطه با اوراق بهادار بودن XRP 17 مه 2021 پاسخ‌های جان دیتون وکیل هولدرهای XRP به مخالفت‌های کمیسیون بورس و موضع‌گیری شرکت ریپل در رابطه با مداخله طرفداران. همچنین قرار است کمیسیون بورس نیز در رابطه با موضع‌گیری ریپل اقدام کند. 27 مه 2021 پاسخ کمیسیون بورس به اقدام ریپل بر علیه این ارگان در رابطه با عدم وجود اخطار عادلانه و تشریفات صحیح قانونی. 4 ژوئن 2021 پاسخ برد گارلینگهاوس و کریس لارسن به مخالفت کمیسیون برای رد شکایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *